• 30.04.25, 07:00

Kevadel kasuta turvapüügiks mullujukiga rakendust

Turb on põnev, ent ettevaatlik püügikala ning suuremate isendite tabamine tavalise tonka või käsiõngega ei ole üldjuhul kuigi lihtne. Siiski on aastas üks periood, mil ka suured turvad on üsna lihtsa vaevaga püütavad. See aeg on mais, siis kasutatakse turvapüügiks spetsiaalset ilma tinata ujukirakendust. Tegemist on ühe lihtsama rakendusskeemiga, millega on üldse võimalik kala püüda, samal ajal on see kevadisel ajal ülimalt efektiivne.
Kevadel kasuta turvapüügiks mullujukiga rakendust
  • Foto: Mait Hendrikson
Rakendus koosneb pealiinist, ujukist, lipsust ja konksust. Pealiiniks kasutatakse ujuvat monofiili läbimõõduga 0,22–0,26 mm ning selle lõppu seotakse sõltuvalt oludest 4–10-grammine voolujoonelise kehaga ja eelistatult läbipaistev mullujuk. („Kalamehejuttude“ saates kasutati mullujukina Humeri ninatilkade plastmassist pudelikest, mis sobib antud püügi spetsiifikaga suurepäraselt.) Kuulikujuline mullujuk ei ole oma suure veetakistuse tõttu parim lahendus, sest rakenduse vastuvoolu tagasi kerimist on püügil palju, aga kui muud võtta pole, ajab asja ära ka see. Ujuk on vajalik ainult selleks, et rakendust oleks võimalik heita; kõik võtud registreeritakse visuaalselt.

Seotud lood

Lood
  • 23.04.25, 07:00
Latikapüük käib: seome aasaga rakenduse
Sümmeetrilise ja ebasümeetrilise aasaga rakenduse sidumisega on suhteliselt kõige rohkem mängimist, samas on neil mõned kasulikud eriomadused ja võimalused, mida teised rakendused sellisel kujul ei paku.
Lood
  • 21.04.25, 15:00
Siiatonka rakenduses on reeglina vaid üks lips
Siiatonka rakenduse juures on oluline kasutada pealiinil libisevat tina, sest siig on ettevaatlik kala ning sülitab takistust või vastupanu tundes sööda kohe suust välja. Oluline nipp on ka see, et püügile pandud tonka pealiin ei tohiks olla pingule keritud.
Lood
  • 28.04.25, 15:00
Kui fiiderdad järvel, kasuta Paternoster-rakendust
Paternoster-rakendus on fiiderdajate seas eelistatud montaaž olukorras, kus püük käib järvedel, veehoidlatel jt seisva veega paikades, mille põhjas on hõljuva või pehme muda kiht ning on alust arvata, et söödatops võib pärast heidet ja põhjajõudmist vajuda nii sügavale mutta, et veab endaga kaasa ka liidri. Nii kaotab rakendus oma tundlikkuse ning võtud ei kandu edasi ridvaotsale.
Lood
  • 14.04.25, 15:00
Latikapüük on algamas: seome In Line rakenduse
In Line topsiõngerakendus on lihtne ja küllaltki tundlik montaaž, mida kasutab igapäevaselt aina enam fiiderdajaid. Selle sidumine on kiire ning võtab oskaja mehe käes vaid paar minutit.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele