• 23.04.25, 15:00

Õigesti valitud ja ettevalmistatud peibutussööt võib korda saata imesid

Oskuslik peibutussöötmine on õngitsemise üks alustalasid. Õigesti valitud ja ettevalmistatud peibutussööt võib korda saata imesid ja vastupidi – ebaõnnestunud valikud teha püügile korraliku karuteene. Alljärgnevas loos vaatlemegi, milliste kriteeriumite järgi erineva temperatuuriga vees peibutussööta valida, kuidas seda segada, milliseid lisaaineid kasutada jne.
Õigesti valitud ja ettevalmistatud peibutussööt võib korda saata imesid
  • Foto: Gerhrud Grents
Mina nakatusin kalapüügipisikuga lapsepõlves, tänaseks juba 35 aastat tagasi. Viimased 20 aastat olen püüdnud peamiselt lepiskalu, katsetanud nii erinevate firmade kui ka isetehtud söötadega ning omandanud ses valdkonnas üksjagu kogemusi ja teadmisi. Püüki alustasin lihtkäsiõnge ja Bologna õngega, hiljem hakkas mind huvitama fiidripüük, muuhulgas osalesin mitmetel võistlustel ning võib öelda, et läks päris edukalt. Kümmekond aastat tagasi taasavastasin enda jaoks õngitsemise; nüüdseks tegelen erinevate õngitsemisviisidega pidevalt (lihtkäsiõng, Bologna õng, match-õng ja stekker) ning osalen ka võistlustel.

Seotud lood

Lood
  • 02.05.24, 22:03
Peibutussöödaretsepte kevadisele Emajõele
Kõik fiiderdajad, kes on käinud kevadel Emajõel latikat püüdmas, on vaevanud pead ühe ja sama küsimusega – kuidas leida kõige parem peibutussööt?
Lood
  • 27.05.21, 10:15
Atraktorid peibutussöödas
Siirupid, kuivad atraktorid, söödavärvid ja -lisandid: kuidas ja millal neid kasutada?
Lood
  • 29.03.21, 10:00
Sensase söödad Eesti veekogudel läbi fiiderdaja silmade
Sensase peibutussöötadest, nende kasutamisest võistlustel ning lemmikretseptidest erinevatel veekogudel ja eri kalade püügil kirjutab Salmo Feeder Teami üks liikmetest Alan Priidel.
Lood
  • 19.07.24, 10:34
Suviseid söödaretsepte linaskile ja latikale
Kuidas leida ja kokku segada selline peibutussööt, mis kala alla toob?
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele