• 17.04.25, 13:32

Kalaradar, 16. nädal 2025: soojad ilmad muutsid veteelanikud aktiivsemaks

Soojemad ilmad ning vaibunud tuul on saakidele hästi mõjunud ning nii mõnegi kalamehe näole kena naeratuse toonud. Kalastaja rääkis oma allikatega, sõprade ja tuttavatega, ning uuris, mida viimasel ajal saadud ning mis teoksil.
Kalaradar, 16. nädal 2025: soojad ilmad muutsid veteelanikud aktiivsemaks
  • Foto: Semy Morgun
Ilmade paranedes on taas hakanud tööle Saaremaa põhjaranniku meriforelliplatsid. Eelmise nädala tugevad tuuled ja talvised temperatuurid sundisid saarlastest merikakütte otsima lõunaranniku varjulisi sopikesi, kus vesi oli tormile vaatamata selgeks jäänud. Nii saadi kalu ka sel ajal, mil Mandri-Eesti meriforellifännid võisid oma lemmiku püüdmisest üksnes unistada. Nüüd, ilmade soojenedes ja tuulte vaibudes, saab taas püüda ka headel põhjapoolsetel püügialadel.

Seotud lood

Lood
  • 13.03.25, 07:00
Puust ja punaseks: vimma õngitsemine Pärnu jõel
Kuni Sindi paisu langemiseni saime vimma õngitsemisest rääkida peamiselt Kasari vesikonna kontekstis. Pärnu jõel allpool Sindi paisu oli valdav tonka- või fiidripüük, sest jõgi oli alamjooksul lai ja kala liikus mõnusa õngitsemise mõistes kaldast liiga kaugel. Pärast Sindi paisu lammutamist aga tõuseb vimb massiliselt kuni Kesk-Eestis asuva Jändjani ning kalameeste rõõmuks saab seda kala püüda väga pikal Pärnu jõe lõigul.
Lood
  • 03.08.21, 10:45
Kui saatan peitub detailides...
Loe, millised on põhilised vead, mida vimma õngitsemisel tehakse
Selles loos kirjutame lahti kevadise eduka vimmapüügi saladused.
Lood
  • 14.03.25, 07:00
Meie parimad merikakütid püüavad praegu just nende lantidega
Lisatud fotod, püügisituatsioonide kirjeldused ja taktikasoovitused
Kalastaja esitas tuntud meriforelliküttidele ühe küsimuse: „Kui sa tohiksid merikapüügile kaasa võtta ainult kolm lanti, siis millised sa kaasa haaraksid ja miks?“ Loe siit, mida me teada saime.
Lood
  • 05.03.25, 07:00
Meriforellipüük paadist: mine sinna, kuhu kahlates ei pääse
Suur kevad on kohe käes ja sellega koos saabub ka aasta oodatuim aeg meriforelliküttidele. Kohe, kui veed veidigi soojemaks lähevad, leiab iga merre ulatuva nuki otsast kalamehe või kaks, kes üritavad meie vete ühe ihaldatuma kalaga kontakti saada. Tihti on mereäär õigetes püügikohtades nii tihedalt rahvastatud, et hiljaks jäädes ei olegi kuskile minna. Just sellel – aga ka mitmetel teistel põhjustel – eelistan mina juba aastaid meriforelli püüda paadist.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele