Muddlerid on efektiivsed ning maailmas väga tuntud ja hinnatud söödad, mis pakuvad lendõngitsejale nii püügil kui sidumisel tohutuid võimalusi. Meie ridvavibutajad jagunevad muddlerite osas kahte leeri – ühed kehitavad õlgu ja peavad neid üsna mõttetuteks putukateks, teised aga püüavad ja on tulemustega rahul. Vast julgustab järgnev lugu nendega püüki proovima.
Muddlerid on mõneti vastuolulised putukad. Olen tihti kuulnud kalamehi kurtmas, et näe, ei saa neist kohe üldse aru – ujuvad kehvasti, upuvad veel kehvemini. See ujuvuse ja uppuvuse moment ongi üks põhilisi komistuskive, mis tuleb muddlerite puhul ületada. Ujuvate putukatega püütakse pinnalt ja striimerid upuvad – nendega on asi selge. Muddler aga on sööt, mis jääb tihtilugu pinnakihti hulpima, umbes nagu märgunud pinnaputukas. Kuidas sellise putukaga püüda, on paljudele arusaamatu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Nümfidele kuulub väga suur ja põnev osa lendõngeputukate maailmast. Frank Sawyeri Pheasant Tail Nymphi (PTN) ehk faasanisaba nümfi väliskuju tunnustatakse kui üldist nümfistruktuuri, mis imiteerib põhimõtteliselt mistahes tumedat nümfi. Lisades siia juurde veel Sawyeri nümfitamise stiili, saab läbi PTN-i vaadelda nümfe ja nendega püüdmist ka laiemalt.
Lendõngepüügil kasutatakse tohutul hulgal nii kuival maal liikuvate kui õhus lendavate putukate ning nende vees elavate vastsete imitatsioone. Enamuse püügiajast saavadki just seda tüüpi söödad. Vee all leidub aga veel üks eraldiseisev grupp tegelasi, kellele tähelepanu pöörata ja keda ei tasu alahinnata. Need on ussikesed ja kaanid, kelle vastu kalad pole sugugi ükskõiksed.
Zonkerid on mobiilsed ja vees väga hästi mängivad söödad, mis on kaladele ülimalt atraktiivsed. Zonkerite sidumine ei ole kuigi keeruline, sellega saavad hakkama isegi väheste kogemuste ja napi putukasidumise praktikaga kalamehed.
See lendõngeputukas on kohalikust materjalist ning kodumaal välja mõeldud.
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.