Kõik fiiderdajad, kes on käinud kevadel Emajõel latikat püüdmas, on vaevanud pead ühe ja sama küsimusega – kuidas leida kõige parem peibutussööt?
Üks võimalus on ise erinevaid söötasid ja lisandeid kombineerida ja katsetada, mis, olgem ausad, on üks põnevamaid kalapüügi osasid ning võimaldab õppida omaenese kogemustest. Nende jaoks aga, kel aega napib ning kes tahavad kohe kindla peale välja minna, toon alljärgnevalt välja seitse enda lemmik-söödaretsepti ning iseloomustan neid lühidalt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuidas leida ja kokku segada selline peibutussööt, mis kala alla toob?
Talvel on kalade ainevahetus tänu madalale veetemperatuurile väga aeglane ja nad ei toitu nii aktiivselt nagu soojas vees. Seetõttu tuleb siis kasutada teistsugust peibutussööta ja söötmistaktikat kui suvel. Allpool tulebki juttu talvisest särje- ja latikapüügist kirbuõngega eeskätt püügikoha valiku, kala otsimise ja tulemusliku püügitaktika leidmise kontekstis. Samuti toon välja mõningad söödaretseptid, mis on minul võistlustel ja tavapüügil häid tulemusi toonud.
Sensase peibutussöötadest, nende kasutamisest võistlustel ning lemmikretseptidest erinevatel veekogudel ja eri kalade püügil kirjutab Salmo Feeder Teami üks liikmetest Alan Priidel.
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.