• 19.02.25, 07:00

Särje- ja latikapüük kirbuõngega: peibutussöödad ja püügi taktika

Talvel on kalade ainevahetus tänu madalale veetemperatuurile väga aeglane ja nad ei toitu nii aktiivselt nagu soojas vees. Seetõttu tuleb siis kasutada teistsugust peibutussööta ja söötmistaktikat kui suvel. Allpool tulebki juttu talvisest särje- ja latikapüügist kirbuõngega eeskätt püügikoha valiku, kala otsimise ja tulemusliku püügitaktika leidmise kontekstis. Samuti toon välja mõningad söödaretseptid, mis on minul võistlustel ja tavapüügil häid tulemusi toonud.
Särje- ja latikapüük kirbuõngega: peibutussöödad ja püügi taktika
  • Foto: Jaan Grents

Särjepüük

Seotud lood

Lood
  • 02.05.24, 22:03
Peibutussöödaretsepte kevadisele Emajõele
Kõik fiiderdajad, kes on käinud kevadel Emajõel latikat püüdmas, on vaevanud pead ühe ja sama küsimusega – kuidas leida kõige parem peibutussööt?
Lood
  • 27.01.25, 12:54
Enamlevinud vead kevadisel särjepüügil: miks osad mehed saavad rohkem kala kui teised?
Enamik kalamehi peab kevadist särjepüüki üsna lihtsaks ja robustseks asjaks. Varustus võib olla poriodav, tamiil jäme, korgid-konksud suured, peibutussööta pole vaja, konksu otsa pane mida iganes – küll võtab! Tõesti – kevadist siirdesärge on võimalik mingil perioodil tabada ka nii, paraku on see aeg, mil särg haarab kõike ja valimatult, üsna lühike. Vigade vältimine ja optimaalseima varustuse kasutamine tagab püüdjale suurema saagi.
Lood
  • 29.01.24, 14:17
Sügisesest säinapüügist Hiiumaa kraavides
Küll on tore, kui keset hilissügist saab südamesse tüki kevadet! Just sellist tunnet pakub kalastajale hilissügisene säinapüük Hiiumaa kraavidest.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele