• 06.04.25, 15:00

Kunstnik Ants Viidalepp meenutab noorpõlve kalapüüki: angerjat oli nagu muda!

“Tänapäeval on kalapüügist teatud mõttes spordiala saanud. Aga tookord me ei teadnud ega tulnud selle pealegi, et kalapüük võiks sport olla,” meenutas kunstnik Ants Viidalepp. Tema mälestused Kuma raadiole pani aastate eest kirja Tiiu Saarist.
Kevadine suurvesi Pärnu jõe luhal. Vaade Paide linnale praeguse Mündi silla lähistelt.
  • Kevadine suurvesi Pärnu jõe luhal. Vaade Paide linnale praeguse Mündi silla lähistelt.
Mulle igal juhul tundub, et omal ajal mitte ükski Paide bürger lihtsalt kala ei püüdnud, sest see polnud seisusele kohane. Muidugi oli ka erandeid. Üks mees, kes oli väga võimas erand, oli pangadirektor härra Laube. Tema käes nägin ma ka esimest spinningut ja peale kõige oli ta kalale minnes väga uhke väljanägemisega. Ta ei läinud jõe äärde tavalises riietuses. Tal oli peas rohekas kübar, külje peal igasugused vitstest punutud korvid ja riidest kotid. Nüüd tean ma küll, milleks tal sellised korvid ja kotid kaasas pidid olema. Võtame näiteks punutud kõvera korvi. Laube püüdis tavaliselt forelli ja tegi seda Mündi silla kandi jõgedest. Seal oli vesi külmem ja allikaterohkem. Forell oli väga kallis kala. Kui mees juba spinningut omas, siis oskas ta ka püütud forelli nõnda pakkida, et see hästi säiliks. Forelli peab ju pakkima niisugusesse kasti, kust õhk läbi käib.

Seotud lood

Lood
  • 25.03.25, 07:00
Lendõnge ajalugu, I osa: vanast Makedooniast tänapäevase püügiriistani
Lendõngitsemine on maailmas üks populaarsemaid kalastusviise ning sellega tegeletakse mitte kala kui söögipoolise, vaid esmajoones püüginaudingu saamise eesmärgil. Kust ja kuidas on aga lendõngitsemine alguse saanud? Selle vana ja väärika püügiriista juured ulatuvad 2. sajandi Makedooniasse ning vanaasse Hiinasse ja Jaapanisse.
Lood
  • 06.03.25, 07:00
Ao veskijärve ääres tegutseb Eesti ainus kalaspordimuuseum
Rakke külje all asuvas Ao külas Põltsamaa jõe kaldal tegutseb juba aastaid näkiuurimiskeskus ning Eesti esimene kalaspordimuuseum. „Näkiuurimine ja kalapüük on ju üksteist täiendavad tegevused. Või tehakse üht teise varjus,“ ütles Kalastajale kogu ettevõtmise hing ning keskuse looja Kaur Salus.
Lood
  • 02.03.25, 15:00
Legendaarne forellikütt Robert Allpere – härrasmees inglise mõistes
Kalle Kroon meenutab oma õpetajat ja kalastuskaaslast forellivetel Robert Allperet.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele