Rakke külje all asuvas Ao külas Põltsamaa jõe kaldal tegutseb juba aastaid näkiuurimiskeskus ning Eesti esimene kalaspordimuuseum. „Näkiuurimine ja kalapüük on ju üksteist täiendavad tegevused. Või tehakse üht teise varjus,“ ütles Kalastajale kogu ettevõtmise hing ning keskuse looja Kaur Salus.
Näkitemaatika on asi, millega annab keelises mõttes lõputult mängida ja tulemus võib olla vägagi naljakas ja kahemõtteline. Kes siinkohal nõutult õlgu kehitavad, et mis pagana näkindus, võiksid alustuseks välja otsida Enn Vetemaa „Näkiliste välimääraja“ – pärast selle läbilugemist saab kõik loodetavasti hoopis selgemaks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ao paisjärv on esimene veekogu taasiseseisvunud Eestis, mille harrastuskalastajate ühendus enda omandisse sai. Kuna aga järv on halvas seisus ja probleemide lahendamine väga kallis, on veesilma edasine saatus ebaselge.
3. augustil toimus Rakke külje all Ao veskijärve ääres viies Wähja festival, korraldajaks taas vähifänn ning kalaspordimuuseumi ja näkiuurimiskeskuse eestvedaja Kaur Salus. Ilm juhtus seekord olema õige vihmane, aga tõsiseid vähisõpru see ei heidutanud.
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.