• 01.04.25, 15:00

Passiivset meriforelli püüa raskuskorgi ja putukaga

Meriforellipüük putuka ja raskuskorgiga on kalastusviis, mis sisaldab nii spinningu kui lendõnge elemente. Väliselt on tegemist spinningupüügiga, kuid söödana kasutatakse tehisputukat ning selle vajalikule kaugusele ja sügavusel viimiseks spetsiaalset raskuskorki. Oludes, kus meriforell ei ole aktiivse toitumise peal väljas, töötab putukas landist paremini.
Passiivset meriforelli püüa raskuskorgi ja putukaga
  • Foto: Veiko Lohu
Minu huvi raskuskorgi ja putukaga püügi vastu sai õigupoolest alguse lendõngepüügist. Nimelt käisin aastakese mere ääres visalt lendõngega vehkimas ja saavutasin sellega küll olulise edasimineku parema käe füüsilises arengus, kuid ei saanud ainsatki kontakti kalaga. Siinkohal pean märkima, et lendõngega saab merest meriforelli kätte küll, kuid minul see ei õnnestunud. Enamasti oli püüki segavaks asjaoluks tuul, teisalt jättis soovida heitekaugus – lendõngega on nimelt väga raske heita putukat nii kaugele, kus kala tavaliselt asub.

Seotud lood

Lood
  • 14.03.25, 07:00
Meie parimad merikakütid püüavad praegu just nende lantidega
Lisatud fotod, püügisituatsioonide kirjeldused ja taktikasoovitused
Kalastaja esitas tuntud meriforelliküttidele ühe küsimuse: „Kui sa tohiksid merikapüügile kaasa võtta ainult kolm lanti, siis millised sa kaasa haaraksid ja miks?“ Loe siit, mida me teada saime.
Lood
  • 05.03.25, 07:00
Meriforellipüük paadist: mine sinna, kuhu kahlates ei pääse
Suur kevad on kohe käes ja sellega koos saabub ka aasta oodatuim aeg meriforelliküttidele. Kohe, kui veed veidigi soojemaks lähevad, leiab iga merre ulatuva nuki otsast kalamehe või kaks, kes üritavad meie vete ühe ihaldatuma kalaga kontakti saada. Tihti on mereäär õigetes püügikohtades nii tihedalt rahvastatud, et hiljaks jäädes ei olegi kuskile minna. Just sellel – aga ka mitmetel teistel põhjustel – eelistan mina juba aastaid meriforelli püüda paadist.
Lood
  • 18.02.25, 07:00
Meriforelli kõhus on ussid! Kas peaksime kala ära viskama?
Meriforell on ihaldatud püügiobjekt nii harrastuskalastajatele kui rannakaluritele. Üldine arvamus on, et forellil on meie vetes lisaks headele elutingimustele turvaline elada ka seetõttu, et neid ei ohusta haigused, sealhulgas parasiidid. Kas see on ka tegelikult nii?
Lood
  • 01.02.21, 13:56
Merepunase väike kudejate hulk viitab suurele püügisuremusele
TÜ Eesti Mereinstituudi teadlased on teinud kindlaks, et Pirita jõkke kudema naasnud lõhede ja meriforellide arv on viimastel aastatel kordades väiksem kui merre laskunud noorkalade hulk lubaks prognoosida. Vähene kudejate arv viitab suurele väljapüügile mereelu perioodil. Kuidas olukorda parandada? Kalastaja ajas juttu TÜ Eesti Mereinstituudi lõheuurija Martin Kesleriga.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele