• 27.03.25, 15:00

Poomiga topsiõngerakendust on kiire ja lihtne siduda

Kevad on fiiderdamise kõrgaeg, sestap on kohane üle käia enamkasutatavad rakendusskeemid. Võrreldes teiste fiiderdamisel kasutatavate montaažidega on poomiga rakendust kõige lihtsam ja kiirem siduda ning tulemus on üsna lollikindel.
Poomiga topsiõngerakendust on kiire ja lihtne siduda
  • Foto: Ralf Mae
Poomiga rakendust tuntakse kalameeste seas ka toruga rakenduse nime all ning sellega püüab igapäevaselt suur osa nn tavakalameeestest. Oma ehituselt, tööpõhimõttelt ja kasutustingimustelt on poomiga rakendus väga sarnane inline-rakendusele. Suurimaks erinevuseks on see, et inline’i puhul kasutatakse lipsu ees nn keerutatud osa, mis lipsu pealiinist eemal hoiab, poomiga rakenduse juures aga teeb sedasama 45-kraadise nurga alla painutatud jäigast plasttorust poom.

Seotud lood

Lood
  • 24.03.22, 10:26
Kevadine latikahullus Vorbusel
Kui kalamehed räägivad hiliskevadisel ajal Emajõe uskumatutest latikasaakidest, võib olla 99% kindel, et kirjeldatavad sündmused leidsid aset just Vorbuse kandis.
Lood
  • 15.04.22, 10:13
Kevadine vimmapüük fiidriga
Mida lähemale jõuab kevad, seda suuremaks muutub kalameeste ootusärevus – saaks juba vimba püüdma! Ehkki jões talvitunud või jää all jõkke tõusnud vimba saab reeglina ka jäämineku järgselt, on kõige parem aeg vimmapüügiks ikkagi siis, kui kevadpäike juba mõnusasti soojendab, loodusesse tekib värsket kevadrohelust ning vimbade põhimass merest jõkke kudema pressib.
Lood
  • 29.03.21, 10:00
Sensase söödad Eesti veekogudel läbi fiiderdaja silmade
Sensase peibutussöötadest, nende kasutamisest võistlustel ning lemmikretseptidest erinevatel veekogudel ja eri kalade püügil kirjutab Salmo Feeder Teami üks liikmetest Alan Priidel.
Lood
  • 02.05.24, 22:03
Peibutussöödaretsepte kevadisele Emajõele
Kõik fiiderdajad, kes on käinud kevadel Emajõel latikat püüdmas, on vaevanud pead ühe ja sama küsimusega – kuidas leida kõige parem peibutussööt?
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele