Mida lähemale jõuab kevad, seda suuremaks muutub kalameeste ootusärevus – saaks juba vimba püüdma! Ehkki jões talvitunud või jää all jõkke tõusnud vimba saab reeglina ka jäämineku järgselt, on kõige parem aeg vimmapüügiks ikkagi siis, kui kevadpäike juba mõnusasti soojendab, loodusesse tekib värsket kevadrohelust ning vimbade põhimass merest jõkke kudema pressib.
Mina käin vimba püüdmas põhiliselt Pärnu jõel. Viimastel aastatel, kui Sindi paisu enam kalade liikumist takistamas pole, liigub vimb alamjooksult vägagi kiiresti läbi ja mitmed kohad, mis varasematel aastatel häid saake andsid, võivad nüüd hoopis kalata jätta. Mina olen pärast paisu langemist avastanud enda jaoks mitmeid uusi kohti Tori kandis, kust varasematel aastatel saadi vaid üksikuid kalu, aga kus nüüd on olukord kardinaalselt muutunud. Püügikohti jätkub aga kõigile, sest kala tõuseb massiliselt ülesvoolu kuni Kesk-Eestis asuva Jändjani. Lisaks saadakse vimba väga hästi ka Pärnu jõe lisajõgedest. Pärnu jõel kehtib vimmale püügikeeld alates 10. maist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kas topsiõngega on võimalik püüda ka talvel? Millised eelised see püüdjale kaaskalastajate ees annab? Millist varustust on vaja ja kui palju see maksab? Nendest ja paljudest teistest momentidest annab ülevaate Jaan Grents.
Loe, millised on põhilised vead, mida vimma õngitsemisel tehakse
Selles loos kirjutame lahti kevadise eduka vimmapüügi saladused.
Selles loos kirjutame talvisest haugipüügist vib-lantide, põik- ja püstlantidega.
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.