• 03.08.23, 18:48

Peibutussöötadest ja -söötmisest

Vaatame teadusliku pilguga, kuidas üks või teine peibutussööt kala ja tema käitumist mõjutab.
Peibutussöötadest ja -söötmisest
Peibutussöötadest rääkides kõneldakse peamiselt kaubamärkidest ja erinevate toodete segamisest ehk n-ö retseptide põhjal peibutussööda valmistamisest. Kõik see kuulub n-ö kokandusrubriiki ning on tugevasti põimunud söödavalmistajate isiklike emotsioonidega. Kui palju me aga teame tänasel päeval teaduslikust aspektist, kuidas ühed või teised peibutussöötades sisalduvad komponendid meie püügikalade käitumist mõjutavad?

Seotud lood

Lood
  • 27.05.21, 10:15
Atraktorid peibutussöödas
Siirupid, kuivad atraktorid, söödavärvid ja -lisandid: kuidas ja millal neid kasutada?
Lood
  • 27.10.21, 08:10
Õigesti valitud mullad suurendavad sööda toimet
Peibutussööt ja erinevad atraktorid on tänasel päeval kalameeste seas iseenesestmõistetavad asjad, ilma milleta ükski vähegi tõsisem õnge- või fiidrimees enam naljalt kalavetele ei lähe. Kui elementaarset peibutussööta on võimalik osta igast kalastustarvete kauplusest ning isegi osadest ehituspoodidest ning supermarketitest, siis ballastainet ehk mulda osatakse söödas kasutada veel vähe ning enamikes kalastustarvete kauplustes seda ei müüdagi.
Lood
  • 30.11.21, 09:22
Soolad kalatoitudes, II osa
Kui kala kohtub soolaga, saab kalaliha maitse, kuid soola kasutamise viise on kümneid. Kas kasutada peenikest või jämedat söögisoola, meresoola, helbeid või hoopis taevani kiidetud roosat Himaalaja soola? Kas kala tahab soola enne või pärast küpsetamist, kas soolamiseks sobib kuivsool või hoopis soolalahus? Kuidas teha soolakala, milline on parim viis suitsukala ettevalmistamiseks ning kuidas peaks soolaga ümber käima praadimisel ning küpsetamisel? Soolaloo teises osas toome välja nii koduste kui restoranide kalakokkade tavalised, aga ka vähemteada ja üllatavad soolakasutusviisid.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele