• 14.02.25, 07:00

Mida püüda talvel Hiiumaal?

Kõige ausam vastus oleks, et kui vähegi võimalik, siis minge Peipsile ahvenat püüdma, seda peaks sel aastal tulema väga hästi. Kui aga mingil põhjusel pole Peipsi variant võimalik või on kindel soov just talvise Hiiumaa vaikuses puhata ja kalastada, siis alljärgnevalt selleks mõned nõuanded.
Mida püüda talvel Hiiumaal?
  • Foto: Ralf Mae
Sõltuvalt talvest on enamik Hiiumaa siseveekogusid vähemalt kuni jaanuari lõpuni jäävabad. Kõige lihtsam ja vähem vaevanõudvam on suunduda mõne kraavi või jõekese äärde. Populaarseimad nendest on vast Laisna ja Orjaku kanalid. Kui varasematel aegadel püüti sealt kevadeti säinast, särge ja teibi, siis nüüd on ajad muutunud ning säinast, hõbekokre ja ahvenat on võimalik kanalitest õngitseda pea aastaringselt. Varem kehtis ka reegel, et kui kokre ja säinast ei soovi, pane söödaks keedetud või toores krevett ja saadki ainult ahvenat. Täna see reegel enam ei kehti – kuna krevett on talvisel ajal Hiiumaal kõige lihtsamini soetatav õngesööt, on seda aja jooksul õppinud tarbima ka koger ja säinas. Selles pole aga midagi hullu, sest vähemalt talvisel ajal on need säinad ja kogred, kes kreveti õnge lähevad, üsna kopsakad.

Seotud lood

Lood
  • 29.01.24, 14:17
Sügisesest säinapüügist Hiiumaa kraavides
Küll on tore, kui keset hilissügist saab südamesse tüki kevadet! Just sellist tunnet pakub kalastajale hilissügisene säinapüük Hiiumaa kraavidest.
Lood
  • 15.11.22, 19:35
Ahvena jigipüügist Saaremaa sadamates
Põhiline ahvenapüük hakkab Saaremaal pihta suve teises pooles ning kestab paiguti hilissügiseni välja. Magusaim püügiaeg jääb tavaliselt septembrisse, siis on vesi veel piisavalt soe, kala suurtes parvedes ning toitub aktiivselt.
Lood
  • 17.02.21, 11:57
Talvine ahvenapüük microjigiga
Kuidas talvel ahvenat püüda, kui jääd ei ole?
Kui talvel kandvat jääd ei ole, aga ahvenat püüda tahaks, ei jää üle muud, kui otsida jäävaba vett ning kimbutada triibusid microjigiga.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele