• 24.01.25, 15:34

Lendõngemehe putukakarp: hilistalvised tumedad pisinümfid

Väljas on hiline talv ja mingeid putukaid ei paista kooruvat ega lendavat, aga ometigi käib kala vaikses jõekäärus õrnalt pinnas ja justkui võtab sealt midagi. Kuidas sellises olukorras püüda ja milliseid putukaid kasutada?
Lendõngemehe putukakarp: hilistalvised tumedad pisinümfid
  • Foto: Ralf Mae
Talviste forellipüüdjate käest kuuleb sageli, et kala käis isegi pinnas, aga midagi pakutavat ära ei võtnud. Et vaatlusalust olukorda selgitada, kirjeldan kolme episoodi oma kunagistelt kalaretkedelt.

Seotud lood

Lood
  • 14.01.25, 17:58
Unustatud klassika: Dr Burke
Talv on lendõngitsejate jaoks üsna vaikne aeg. Väljas on lumi ja miinuskraadid, kuid soodsate ilmaolude korral on võimalik jäävabast veest ka kala püüda. Eelkõige on sel ajal püügikaladeks pärast kudemist jõgedesse talvituma jäänud lõhed ja meriforellid, keeluaja lõppedes ka jõeforell. Järgnev lugu on märgade putukate klassikasse kuuluvast putukast nimega Dr Burke. See on sööt, millele tasub kindlasti tähelepanu pöörata ning talvisel ja varakevadisel ajal ka püügiaega anda.
Lood
  • 10.05.23, 18:13
Willie Gunn tuhande võimaluse putukas
Oma kodumaal Šotimaal peavad paljud kalamehed Willie Gunni üheks parimaks kevadiseks putukaks.
Lood
  • 10.02.21, 17:30
Garry Dog – kontrastne sööt selgesse vette
Garry Dog on legendaarne Šotimaalt pärit lõheputukas ning sündinud perioodil, mil putukate tiivas hakati sulgede kõrval üha enam kasutama ka loomade karvu. Garry Dogi saamisloo ja nime ümber on palju toredat segadust, millel järgnevas loos pikemalt peatume.
Lood
  • 26.10.22, 20:04
Sarmikas Blue Charm
Kätte on jõudnud üürike sügisene aeg, mil seadusekuulekal lendõngemehel on võimalus meie jõgedest tabada meriforelli ja lõhet. Seekord vaatlemegi Blue Charmi, üht kuulsamat lõheklassikut läbi aegade, mida suur hulk kalamehi peab üheks paremini toimivaks lõheputukaks üldse.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele