• 26.10.22, 20:04

Sarmikas Blue Charm

Kätte on jõudnud üürike sügisene aeg, mil seadusekuulekal lendõngemehel on võimalus meie jõgedest tabada meriforelli ja lõhet. Seekord vaatlemegi Blue Charmi, üht kuulsamat lõheklassikut läbi aegade, mida suur hulk kalamehi peab üheks paremini toimivaks lõheputukaks üldse.
Sarmikas Blue Charm
Nagu varasemates putukalugudes oleme näinud, võib ajaloo udu olla paiguti üsna tihe ja sellest läbi tungimine keeruline. See käib ka Blue Charmi kohta – kindlaid fakte putuka päritolu ja esmasidumise aja kohta on vähevõitu, arvamusi ja pakkumisi aga palju. Mõned allikad pakuvad sööda olemasolu juba 18. sajandil (mis võib ka nii olla), kuid enamasti arvatakse putukat pärinevat 1800ndate aastate keskelt ning selle autoriks peetakse Colin Simpsonit. Kindel on aga see, et tegu on läbi ja lõhki Šoti päritolu putukaga ning selle sünnikohaks on kuulus Šotimaa lõhejõgi Dee.

Seotud lood

Lood
  • 28.07.22, 09:48
Lady of the Lake ehk Alexandra
Lady of the Lake, tänase nimega Alexandra kuulub Šoti märgade kärbeste (ingl wet fly) klassikasse. Oma välimuselt eristub ta teistest putukatest sedavõrd, et segi ajamine on peaaegu võimatu.
Lood
  • 03.08.21, 10:45
Väärikas lõheklassika Green Highlander
Saame lähedalt tuttavaks vana ja tõeliselt väärika šotlasega, legendaarse lõheputukaga.
Lood
  • 26.01.22, 11:50
Connemara Black sobib nii jõgedesse kui järvedesse
Oleme Kalastaja „Putukakarbi“ rubriigis kirjutanud paljudest meie vetel toimivatest Inglise, Šoti ja Ameerika lendõngeputukatest. Hoopis vähem tuntakse ja kasutatakse meil aga Iiri päritolu putukaid. Käesolevas ajakirjas üritame seda viga parandada ja vaatleme üht kuulsat Iiri märgade putukate (ingl wet fly) klassikut, mille nimeks Connemara Black.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele