Vägevad troopilised võitlejad rebivad lendõnge looka ja spinningurulli sirisema.
Kuna soolase vee kalapüügi maitse päras proovimist ei unune, sai seekord reisisihiks valitud Mehhiko, täpsemalt Yucatani poolsaare kirderannik, mille kallast uhuvad Kariibi mere lained. Cancunist mõnetunnise autosõidu kaugusel õnnestus leida küla nimega Punta Allen, mille ümbruses üles võetud ning Youtube’is vaadatavad kalastusvideod ei jätnud ruumi kahtlemiseks. Plaanis oli püüda võimalikult palju lendõngega ja kui see ei õnnestu, kasutada spinningut.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lõppeva aasta novembris tuli mul tööasjus reisida Kanaaride ühele ilusamale saarele Tenerifele. Seda vulkaanilist saart koos naabersaartest koosneva grupiga loetakse piirkonna üheks paremaks kalakohaks, kuhu eri aegadel tulevad mitmed huvitavad kalaliigid. Lisaks külastavad seda Atlandi ookeani osa ka haid, vaalad ja delfiinid. Loomulikult ei jätnud ma kasutamata võimalust käia ära ka nädalalõpu kalaretkel.
Covid-19 on viimasel paaril aastal teinud kalameeste reisiplaanidesse hulga korrektuure. Kuna reisimine on riskantne või riikide suletuse tõttu üldse võimatu, on suur osa kalastajaid oma piiritagused püügiretked ära jätnud. Sel suvel aga leevendas olukorda vaktsineerimine ning kalamehed, kel süstid käes, pääsesid jälle polaarjoone-tagustele vetele lustima.
Kevin Sepp võttis möödunud aasta septembri keskpaigas koroonaviiruse kiuste taas ette üle 1000 km pikkuse kalaretke polaarjoone taha Põhja-Norra Finnmarki maakonna järvedele, et tabada punase kõhu ning maitsva lihaga arktilist paaliat.
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.