Mõnikord juhtuvad asjad nagu iseenesest – tuleb vaid olla tähelepanelik ning õige hetk ja asi ära tabada. Täpselt nii sündis ka tänase loo kangelane Rusty Rat ehk roostene rott – üks tähelepanelik kalamees oskas toimuvat märgata ning sellest õiged järeldused teha.
Rusty Rati saamisloos on mitmeid huvitavaid seiku. Kõigepealt tuleb mainida, et Rat ei tähendanud algselt üldsegi rotti, vaid tulenes hoopis putukasiduja Roy Angus Thompsoni initsiaalidest. Roy pani nimelt aluse ühele kindlale putukate seeriale ning nimetas need oma initsiaalide järgi R.A.T.-ideks. Selle ette käis siis putuka keha värv, nt Silver R.A.T., Blue R.A.T. jne. Roy oli pärit Kanadast New Brunswickist ning esimese R.A.T-i sidus ta 1911. aastal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lõheputukate kirjus ja keerulises maailmas on üks meeldivalt lihtne ja üsna hästi toimiv eksemplar.
Sügis on käes, lõhe ja meriforell rändavad taas jõgedesse ning peagi on algamas järjekordne merepunase jõest püüdmise hooaeg. Seoses sellega võtame vaatluse alla lõheputukate klassika hulka kuuluva Ally’s Shrimpi, mis seoti esmakordselt lipsu otsa lõheputukate mõistes üsna hiljuti, 1980. aastal.
Mida võtta ja mida jätta, kui plaanid kasutatud kalastusvarustust soetada? Mida tasuks silmas pidada ning millistest ostudest hoiduda?
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.