• 03.08.21, 10:45

Kui rohi ei lase püüda...

Vetikatihnikust kala kättesaamiseks on arendatud mitmeid lante, kuid nende kasutamisega kaasneb mitmeid agasid.
Kui rohi ei lase püüda...
Kevadel ja suvel passivad haugid sageli veetaimede vahel. Tavaliste lantidega neid sealt püüda ei saa – konksud on kohe rohus kinni. Õnneks on selliste tingimuste jaoks olemas rohuvabad landid ehk rohulandid, nagu kalamehed neid kutsuvad. Tegemist on muidu täitsa tavaliste lantidega, mille konksuteravike ette või kohale on paigaldatud mingisugune rohukaitse. Sellega aga kaasneb rõõmude kõrval ka muresid.

Seotud lood

Lood
  • 08.07.22, 12:33
Kui vigased kalamaimud surevad...
See on üks väga laheda ja omapärase mänguga vidin, millel head ja täpset eestikeelset nime veel polegi. Tegemist on pehmest materjalist peibutisega, mis imiteerib vigast, visklevat kalamaimu.
Lood
  • 10.01.25, 16:48
Puust ja punaseks: talvine kohapüük VIB-idega Pärnu jõel
Talvine kohapüük Pärnu jõel on põnev ning adrenaliinirohke tegevus – kui ikka ridvast korralik pauk läbi käib ja paarikilose koha otsa lööb, on see niivõrd võimas elamus, et tahad seda kogeda veel ja veel. Pärnus püütakse viimastel aastatel koha põhiliselt VIB-lantidega. Järgnevas loos võtamegi Pärnu jõe kohapüügi pulkadeks lahti.
Lood
  • 22.05.24, 22:07
Hambanööriga rakendus tuulehaugile
Tuulehaugipüügil kasutatakse reeglina lisaks tavapärasele landikonksule veel ka täiendavat trossi või tamiilijupi otsa seotud kolmikut, mis aitab suurendada kättesaadavate kalade arvu. Kui aga näpuga seaduses järge ajada, on selline lahendus rangelt võttes ebaseaduslik (või asub vähemalt n-ö hallis alas), sest kala jääb enamikel juhtudel otsa ikkagi väljastpoolt. Kalastajalt on küsitud, kas tuulehaugi siis tõesti kuidagi muudmoodi kätte saada ei ole võimalik.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele