• 13.02.25, 12:15

Kümme kohta, kuhu esimese jääga kalale minna

Ammu enne seda, kui külm suuremad veekogud (rääkimata Peipsi järvest, Pärnu lahest ja jõgedest) korralikult kaanetab, kibelevad kalamehed talihooaega alustama. Küll see kandva jää ootamine on piinarikas – saaks ainult otsa vette! Kus juba kannab? Mida ja kui palju saadakse? Kalastaja annab kümme soovitust, millistele veekogudele kihelust maandama minna, ent paneb ka südamele, et kalaretke planeerimisel tuleks juhinduda Päästeameti jäälemineku lubamisest.
Kümme kohta, kuhu esimese jääga kalale minna
  • Foto: Ralf Mae
1. Suur-Emajõe sonnid. Suur-Emajõe vanajõesonnid võivad esimese jääga osutuda tõeliseks talikalastaja Eldoraadoks. Sobiva veeseisuga aastatel on nendes jää tekkimise aegu enamasti sees suurel hulgal ilusas ja väga ilusas mõõdus ahvenat, mis võtavad ahnelt sikut. Paraku ei vii enamike vanajõesonnide juurde ühtegi teed ja seetõttu pääseb neile ligi üksnes paadiga mööda Emajõge. Alam-Pedja looduskaitseala piires on mootorsõidukitega väljaspool selleks ettenähtud teid liiklemine ka keelatud.

Seotud lood

Lood
  • 13.01.25, 11:50
Infot jääolude kohta saab Ilm+ äpist
Kalameestele on esimesele jääle pääsemine talihooaja üks tähtsündmusi, ent suures tuhinas kiputakse sageli unustama ettevaatlikkust. Seetõttu juhtub igal aastal nõrgal jääl mitmeid õnnetusi. Et püügiretke paremini planeerida, on Päästeameti ja Keskkonnaagentuuri koostöös valminud Ilm+ äpp, kust muude andmete seas saab infot ka sisevete jääolude kohta.
Lood
  • 11.02.25, 17:24
Kui lähed esimesele jääle, hoia kaine mõistus ja turvavarustus ligi
Jää on salakaval ega andesta ettevaatamatust, rumalust või hulljulgust. Selle kinnituseks on pea igal aastal esimese ja viimase jää paiku uppunud kalamehed. Enne, kui sead sammud esimesele jääle, loe läbi järgnevad soovitused.
Lood
  • 23.12.21, 09:43
Jääohutusest esimesel ja viimasel jääl
18. veebruaril korraldas Päästeamet Väike-Maarja Päästekolledžis jääohutuse-alase teabepäeva, mille üheks osaks oli päästevahendite praktiline demonstratsioon Äntu Sinijärvel. Toimunust on valmimas ka näitlik õppevideo.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele