• 10.01.25, 17:36

Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel suureneb Eesti poole koha- ja latikakvoot. Siia- ja tindipüük on jätkuvalt keelatud

Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni valitsuste vahelise kalapüügikomisjoni 50. istung toimus Eesti eesistumisel käesoleva aasta 19.–21. novembril Zoomi keskkonna vahendusel. Mõlema riigi teadlaste hinnangute alusel anti ülevaade järvede kalavarude seisundist ning lepiti kokku püügikvoodid ja püügikorraldus 2025. aastaks.
Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel suureneb Eesti poole koha- ja latikakvoot. Siia- ja tindipüük on jätkuvalt keelatud
  • Foto: Aimar Rakko
Nagu eelmisel aastal, nii oli ka seekord Eesti Vabariigi delegatsioon esindatud madalamal tasemel kui tavapäraselt ning valmis arutama ainult küsimusi, mis puudutavad Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve kalavarude säilitamist ja heaperemehelikku majandamist. Istungi toimumise aeg oli tavapärasest lühem. Eesti delegatsiooni juhtis Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi kalavarude valdkonnajuht Herki Tuus, Vene poole juhiks oli Kalanduse Föderaalagentuuri Kalapüügi Organiseerimise Valitsuse ülem Andrei Kosmin. Olulisemad läbirääkimistel kokku lepitud punktid on järgmised.

Seotud lood

Lood
  • 30.12.22, 18:09
Eesti–Vene kalandusläbirääkimistel olid jutuks vaid kalavarud
Novembri keskel veebi teel toiminud Eesti–Vene kalandusläbirääkimistel lepiti kokku, et tuleval aasta saavad Eesti kalurid koha, ahvenat ja latikat Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvest püüda tänavusest rohkem, rääbist aga vähem. Tindipüük on endiselt keelatud.
Lood
  • 30.01.21, 16:13
Püük Peipsil 2021. aastal: koha ja ahvena püügivõimalused vähenevad, latika omad suurenevad
Eesti ja Venemaa valitsustevaheline kalapüügikomisjon leppis kokku järgmise aasta piiriveekogude püügivõimalused. Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järves vähenevad koha ja ahvena püügivõimalused, latikat saab aga rohkem püüda.
Lood
  • 18.10.21, 14:28
2021. aasta sügise lühiuudised
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele