Õngerakendustel tavalise konksu asemel kirptirgu kasutamine on kevadisel siirdekala õngitsemisel väga populaarne, aga kas sellest on ka kasu? Ja kui on, siis millal ja millist kirpu kasutada?
Paljud kalamehed püüavad kevadisel ajal jätkuvalt aastakümneid kasutusel olnud rakendustega, mis koosnevad enamjaolt üsna jämedast tamiilist, jäigalt ühendatud ujukist, raskushaavlitest, lipsust ja konksust ning saavad sellega ka ilusti kala. Kui ei saa, on tavaliseks põhjenduseks, et „kala lihtsalt ei võta“. Kala saabki igasuguste rakendustega, eriti veel siis, kui teda on palju ja ta toitub aktiivselt, aga teatud oludes suurendab konksu asendamine kirbuga saagikust tunduvalt ja kala saab võtma ka siis, kui tavalisele konksule suuremat tähelepanu ei pöörata.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mis on mis kirpude maailmas? Milline on hea ja milline kehv kirp? Kas erkpunaseks värvitud kirp on parem kui lihtsalt hõbedane või kuldne? kas kirbu asend tamiilil mõjutab kuidagi kalade haakumist?
Küll on tore, kui keset hilissügist saab südamesse tüki kevadet! Just sellist tunnet pakub kalastajale hilissügisene säinapüük Hiiumaa kraavidest.
Enamik kalamehi peab kevadist särjepüüki üsna lihtsaks ja robustseks asjaks. Varustus võib olla poriodav, tamiil jäme, korgid-konksud suured, peibutussööta pole vaja, konksu otsa pane mida iganes – küll võtab! Tõesti – kevadist siirdesärge on võimalik mingil perioodil tabada ka nii, paraku on see aeg, mil särg haarab kõike ja valimatult, üsna lühike. Vigade vältimine ja optimaalseima varustuse kasutamine tagab püüdjale suurema saagi.
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.