• 13.02.25, 15:00

Proovime talvist jigitamist: mida selleks tarvis on ja kuidas püük käib?

Talvine kohapüük Pärnu jõe alamjooksul on toonud kalameeste püügivõtete arsenali juurde uue põneva võimaluse – jääaluse jigitamise. Millega on tegemist, mida selleks tarvis läheb ja kuidas see püük käib?
Proovime talvist jigitamist: mida selleks tarvis on ja kuidas püük käib?
  • Foto: Erkki Mäeväli
Püügiriist. Talvine jigitamine on sisuliselt sama mis sikupüük ning mingeid erinõudeid see püügiriistale ei esita – väga hästi sobib seesama ritv, millega suurte põiklantidega nt Peipsil ahvenat või haugi (või Pärnus koha) püütakse. Pealiin võiks sõltuvalt püütavast kalast ja oludest (vool, seisev vesi jmt) jääda vahemikku 0,20–0,30 mm ning tänu väiksemale venivusele ja jäikusele võiks eelistada fluorocarbonit. Pealiini ja jigipea vahel võiks kasutada väikest landilõksu, siis on lantide vahetamine kiirem ja mugavam.

Seotud lood

Lood
  • 10.01.25, 16:48
Puust ja punaseks: talvine kohapüük VIB-idega Pärnu jõel
Talvine kohapüük Pärnu jõel on põnev ning adrenaliinirohke tegevus – kui ikka ridvast korralik pauk läbi käib ja paarikilose koha otsa lööb, on see niivõrd võimas elamus, et tahad seda kogeda veel ja veel. Pärnus püütakse viimastel aastatel koha põhiliselt VIB-lantidega. Järgnevas loos võtamegi Pärnu jõe kohapüügi pulkadeks lahti.
Lood
  • 10.01.25, 16:17
Talvine kohapüük Pärnu jõel: komplekteerime sobiliku varustuse
Talvine kohapüük Pärnu jõe alamjooksul on muutumas aina populaarsemaks – Pärnusse sõidetakse kokku üle Eesti, et selle tujuka, ent ülimalt maitsva kalaga õnne katsuda. Kel kerkivad silme ette möödunud hooaja parimad võtupäevad, kes alles unistavad esimesest koha löögist. Alljärgnevas loos paneme kokku Pärnu jõele sobiliku püügikomplekti, millega koha jahtima minna.
Lood
  • 13.01.25, 11:04
Pärnu koha tekitab taas pingeid
2025. aastal on kalapüük trollides Pärnu lahel keelatud!
Ministri määrus „Ajutised püügikitsendused, püügiõiguse tasu ja püügivahendite piirarv harrastuskalapüügil 2025. aastal“ keelab 2025. aastal Pärnu lahes kalapüügi lanti järgi vedades e trollides. Piirang tugineb KIK-i 2014. aasta kalanduse programmi projekti nr 5960 „Koha Eesti rannikumeres: arvukuse dünaamika, ränded ja optimaalne varu kasutuse strateegia“ lõpparuandes esitatud hinnangutele. Keelu otsene põhjus on see, et landikolmikud pidid vigastama liialt paljusid alamõõdulisi kalu, kes võivad hiljem surra.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele