• 12.02.25, 10:18

Talipüügi MM 2025 USAs: Eesti võistkond tutvub püügikalade ning veekogudega

Sel nädalavahetusel on USAs Michigani osariigis Tamaracki järvel jääpüügi maailmameistrivõistlused, millest võtab osa ka Eesti võistkond. Esimest korda talipüügi MMi ajaloos on kasutusel „püüa ja vabasta“ reegel.
Eestit esindavad talipüügi MMil USAs püüdjatena August Turk, Hanno Veldeman, Karol Treial, Margus Mosov ja Ranel Kõmmits, varupüüdja on Mati Banhard. Võistkonna kapten on Ivo Sööt ning abilised Laivi Taavits ja Liisa Kõmmits.
  • Eestit esindavad talipüügi MMil USAs püüdjatena August Turk, Hanno Veldeman, Karol Treial, Margus Mosov ja Ranel Kõmmits, varupüüdja on Mati Banhard. Võistkonna kapten on Ivo Sööt ning abilised Laivi Taavits ja Liisa Kõmmits. Foto: Ranel Kõmmits
Eesti võistkonna liige Ranel Kõmmits selgitas talipüügi MMil kasutatavat „püüa ja vabasta“ (ingl k catch & release, edaspidi C&R) süsteemi lähemalt: „Võistlejatele antakse ämber ja kui püüad 25 kala või annad varem märku, siis tuleb kohtunik ja võtab kaladega ämbri ning viib selle kaalumisele. Vastu annab sulle uue ämbri ja saad püüki jätkata. Ameerikas on lubatud püüda kuni 25 kala ja selleks, et säiliks võistlusmoment, on see küsimus lahendatud C&R püügiviisiga.“
Catch & release ning tegevusplaani paikapanek
„Homme läheme koondisega esimest korda võistlusveekoguga tutvuma. Loodetavasti saame juba rohkem infot ja pilte saata. Kalad on meie jaoks uued, aga liikidest peaks peamiselt olema bluegill, yellow perch ja crappie,“ lisas Kõmmits.
2025. aasta talipüügi maailmameistrivõistlused leiavad aset USAs Michigani osariigis Tamaracki järvel. Selle 323 aakri ehk umbes 130 hektari või 1,3 ruutkilomeetri suuruse järve peamised püügikalad on bluegill (eesti keeles tuntud ka kui sinilõpuseline päikeseahven), yellow perch (meie ahvena lähisugulane) ja crappie (päikesekalalaste hulka kuuluv ja Ameerikas kõrgelt hinnatud sportkala).
Kolmapäevast reedeni on talipüügi MMi treeningpüügid, võistlus ise leiab aset laupäeval ja pühapäeval. Võistluspaik Tamaracki järv on jagatud viieks sektoriks. Igasse võistlussektorisse loositakse esindaja igast riigist. Püügiaega antakse kolm tundi, suurima kogukaaluga võistleja võidab. Võistluse lõpus liidetakse kahe päeva tulemused kokku ning selgitatakse nii individuaalsed kui ka meeskondlikud võitjad.

Seotud lood

Tagasi Kalastaja esilehele