• 07.02.25, 09:38

Kui me midagi ei tee, söövad kormoranid Eesti kalavaru lihtsalt ära

TÜ Eesti Mereinstituudi direktor Markus Vetemaa on öelnud, et praeguse olukorra jätkudes ei ole meil viie aasta pärast enam kala, mida püüda. See kehtib nii harrastuskalameeste kui kutseliste osas. Põhjuseks on plahvatuslikult kasvanud kormoranipopulatsioon, mis teeb meie kalavarule lihtsalt otsa peale, kirjutab Tarmo Erlich Eesti Kalastusklubide Liidust.
Kormoranikoloonia Sorgul.
  • Kormoranikoloonia Sorgul. Foto: Kormoran Grupp
Eestis on umbes 1600 kutselist kalurit, kelle leib on kalapüük. Lisaks on meil optimistlikel hinnangutel lausa kuni 160 000 harrastuskalastajat. Kalapüük on Eestis RMK matkaradade külastamise järel ilmselt vabaaja tegevus number kaks. Seega puudutab kormoranide probleem erakordselt suurt hulka inimesi.

Seotud lood

Lood
  • 11.02.25, 15:00
Kas 2025. aasta lind kormoran sööb tõesti kogu meie kala ära?
Käesoleva aasta linnuks on valitud kormoran. Seda igati õigustatult, sest kormoranile tuleb tähelepanu pöörata. Täna teeme seda kalanduse vaatest.
Lood
  • 10.01.25, 18:00
Kormoranide probleem vajab Euroopa-ülest lähenemist
Novembri lõpus korraldas Kalanduse teabekeskus Tallinnas rahvusvahelise seminari kormoranide mõjust kalastikule ja ökosüsteemile. Kui siiani on avalikkuses valdav olnud arusaam, et kormoran on probleemiks vaid vastasseisu tõttu kaluritega, siis toimunud seminar võttis uurimise alla kormorani mõju ka ülejäänud ökosüsteemile.
Lood
  • 12.05.24, 22:08
Kormoranid panevad kaluri võrkusid pakkima
Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi tellimusel on valminud mahukas ülevaade „Kormorani toitumise mõjud rannikumere kalavarudele“. Kalastaja uurib asja.
Lood
  • 28.07.24, 08:26
Anilaiul ja Sorgu saarel õlitati kormoranide mune
MTÜ Eesti Vee-elustiku Selts ja Kormoran Grupp teostasid koostöös MTÜ Liivi Lahe Kalanduskoguga Anilaiul ja Sorgu saarel sellekevadist kormoranide munade õlitamist.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele