• 17.01.25, 11:10

Kõrgeks tõusnud Emajõgi kimbutab ka Tartu Jõesadamat

Emajõe veetase on jaanuarikuu kohta tavatult kõrgeks tõusnud ning see on pannud tähelepanelikult olukorda jälgima paadiomanikud, kes oma alust Tartu Jõesadamas hoiavad.
Kõrgeks tõusnud Emajõgi kimbutab ka Tartu Jõesadamat
  • Foto: Ralf Mae
Paadisadam Jõe MTÜ liige, oma paati ületalve sadamas hoidev Valmar Evert ütles Kalastajale, et nii kõrget vett tuleb sagedamini ette kevadeti ning et südatalvel on selline veeseis pigem haruldane. Jõesadama laudteed, mis valdavalt on Amsterdami nullist 2,30 m kõrgusel, aga osaliselt ka madalamal, on kohati juba vee alla jäänud ning veetaseme jätkuval tõusmisel võivad ohtu sattuda ka talveks rihmadega vee kohale tõstetud paadid. „Suuremate ja kõrgemate paatide omanikud ongi juba oma alused varikatuse alt lageda taeva alla viinud või üldse välja võtnud, sest kui vesi peaks tõusma kriitilise piiri lähedale, on oht, et alused surutakse kajutiga vastu varjualuse jõe poole kaldu olevat katust ja nendega ei pääse enam välja,“ ütles ta.

Seotud lood

Lood
  • 17.02.21, 11:57
Talvine ahvenapüük microjigiga
Kuidas talvel ahvenat püüda, kui jääd ei ole?
Kui talvel kandvat jääd ei ole, aga ahvenat püüda tahaks, ei jää üle muud, kui otsida jäävaba vett ning kimbutada triibusid microjigiga.
Lood
  • 13.01.25, 11:50
Infot jääolude kohta saab Ilm+ äpist
Kalameestele on esimesele jääle pääsemine talihooaja üks tähtsündmusi, ent suures tuhinas kiputakse sageli unustama ettevaatlikkust. Seetõttu juhtub igal aastal nõrgal jääl mitmeid õnnetusi. Et püügiretke paremini planeerida, on Päästeameti ja Keskkonnaagentuuri koostöös valminud Ilm+ äpp, kust muude andmete seas saab infot ka sisevete jääolude kohta.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele