Sügisene microjigitamine võib anda oodatud tulemuste kõrval ka ootamatuid.
Ahja jõel asuv Lääniste kant muutub oktoobris vahvaks kalakohaks, kus microjigiga ahvenat püüda. Kui veed jahenevad ja maimud parve kogunevad, pole kala leidmiseks enam isegi kajaloodi tarvis – tuleb vaid leida koht, kui maim massiliselt pinnal mängib, panna paat sinna, kus suurem kalapuder hõredamaks muutub, ankrusse ja püüdma hakata. Tulemused ei lase end enamasti kaua oodata. Suurim ahvenasaak, mis kahekesi microjigitades päevaga paadist läbi käis, võis olla nii 15–20 kg. Püüda oli vahva ja kalad võtsid jigi kogu sügisese ennastunustavusega, paraku jättis mõõt enamikel päevadel soovida – nii, nagu nad ühest pardast paati tulid, teisest jälle välja lendasid. Aga kahe ja kolme triibuga ahvenate vahele lõi ka ilusamat kala ning parimal korral kogunes seda peaaegu termokastitäis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Läbi ja lõhki Lõuna-Eesti mees Sten Urbanik (34) peab Tartus kalastustarvete poodi, korraldab spinninguvõistluseid ning ütleb, et ahvena microjigitamise vastu ei saa ükski teine püük.
Kaks aastat tagasi kirjutasime Turu saarestikus asuvast Merikoivula kalastus- ja puhkekeskusest ning nimetasime seda ilusa looduse, kalarikkuse ja pakutavate võimaluste tõttu kalamehe paradiisiks. Selle aasta septembri keskel olime paradiisis tagasi, et püüda suurt ahvenat.
Kuidas talvel ahvenat püüda, kui jääd ei ole?
Kui talvel kandvat jääd ei ole, aga ahvenat püüda tahaks, ei jää üle muud, kui otsida jäävaba vett ning kimbutada triibusid microjigiga.
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.