Koroonapandeemia on taandunud iga-aastaseks gripisügiseks ning kalamehed tuletavad endale taas meelde kalastusreiside võlud. Loodetavasti jäävad piirid lahti ja nii saab edaspidigi kasvõi tavalise tööreisi raames piiritaguseid kalavesi avastada. Seda on hea teha spets-reisiridva seltsis. Meie saime näpud külge Lucky Johni reisiritvade sarja kuuluvale Vanrex Jig Travel 21-le.
Ridva kohta internetist infot otsides ilmneb, et lisaks kõnealusele jigipüügiks mõeldud tokile on Lucky Johnil samast reisiritvade seeriast olemas ka versioonid (4-jätkulised ja kerged) mikrojigi ja twitching’u jaoks. Kõige universaalsema reisispinningu saab minu arvates siiski komplekteerida just proovitud jigiridva baasil. Lühikesed 4-jätkulised ridvad täidavad ju pigem seda nišši, kus kalavarustus võetakse reisile kaasa n-ö muude asjade seas, lisaboonusena, ja just seepärast on vaja see võimalikult väikeseks pakkida. Kui tegemist on juba spetsiaalse kalastusreisiga, siis ilmselt varustuse mõõtude pealt kokku ei hoita.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Paneme kokku microjigi komplekti, mis on pisut raskem ja sobib püügiks sügavalt.
Selles loos kirjutame talvisest haugipüügist vib-lantide, põik- ja püstlantidega.
Talvine kohapüük Pärnu jõe alamjooksul on muutumas aina populaarsemaks – Pärnusse sõidetakse kokku üle Eesti, et selle tujuka, ent ülimalt maitsva kalaga õnne katsuda. Kel kerkivad silme ette möödunud hooaja parimad võtupäevad, kes alles unistavad esimesest koha löögist. Alljärgnevas loos paneme kokku Pärnu jõele sobiliku püügikomplekti, millega koha jahtima minna.
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.