Kalastustarvete kauplused jagavad harrastuskalastaja taskuabimehe voldikut. Paraku kannab selle viimane versioon aastaarvu 2019, mistõttu osa voldikus sisalduvast infost on aegunud (näiteks on vahepeal muutunud mitmed alammõõdud, keelualad ja -ajad jne). Kas kõnealusest voldikust on plaanis välja anda ka ajakohastatud versioon? Mida peab tegema kalamees, kelle otsused on vastu võetud 2019. aasta voldikus toodud vananenud info põhjal ning kes selle pärast trahvi saab?
Uus harrastuskalamehe taskuabimees on kindlasti plaanis välja anda just seetõttu, et sealne info vajab kaasajastamist. Loodetavasti saab uus taskuabimees valmis 2022. aastal ning kannab ka sama aasta numbrit, ant see selgub paraku alles järgmisel aastal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi tellimusel on valminud mahukas ülevaade „Kormorani toitumise mõjud rannikumere kalavarudele“. Kalastaja uurib asja.
Novembri lõpus korraldas Kalanduse teabekeskus Tallinnas rahvusvahelise seminari kormoranide mõjust kalastikule ja ökosüsteemile. Kui siiani on avalikkuses valdav olnud arusaam, et kormoran on probleemiks vaid vastasseisu tõttu kaluritega, siis toimunud seminar võttis uurimise alla kormorani mõju ka ülejäänud ökosüsteemile.
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.