Kalastusvarustuse ajaloost kirjutav artikliseeria räägib sel korral ridvatootjast Arjon.
Kui ma päris millenniumi alguses taas Stockholmis Lundgreni kalastustarvete poodi sisenesin, üllatas tollal üks tuntumaid kalastustarvete müüjaid Rainer Päärati mind ühe ridvaga. Kuna ta teadis, et mind huvitab vana varustus, pakkus ta müüa üht 6,5-jalast nägusat pruunikat, delikaatsete rõngamähiste ja vedrustatud rullikinnitusega ritva firmalt Arjon. Nad olid keldrit koristanud ja leidnud sealt nii mõndagi huvitavat. Kaup tehtud, sain sel kombel endale jõeforellipüügiks ridva, mis on mind teeninud juba pea 20 aastat. Ühtlasi hakkas mind huvitama see firma, millest ma toona eriti kuulnudki polnud. Pilku teravdas ka laulumees Artur Rinnest 1968. aasta filmis „Meie Artur“ nähtud väga omapärase rullikinnitusega ritv, milles tundsin Arjoni katalooge sirvides ära nende toodangu. Asi pakkus üha enam huvi ja olgu selle firma ajalugu ka siinkohal jagatud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Paneme kokku microjigi komplekti, mis on pisut raskem ja sobib püügiks sügavalt.
Kalastaja vaatas ringi Tartus Anne Selveris asuvas Kalastussport.ee kaupluses ning tõdes, et lettidelt võib taas leida mitmesugust uut ja põnevat püügivarustust.
Loe, kuidas meister kala püüab!
Selles artiklis annab meisterlik võistluskalastaja Jaan Grents nõu, kuidas igaüks saab sportkalastamises kasutatavate nippide ja nõksude abil oma tulemuslikkust parandada.
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.